logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

28 czerwca w Zespole Szkół w Golcowej miał miejsce uroczysty apel podczas, którego najlepszym uczniom w szkole wręczono nagrody i dyplomy za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce. W galerii do obejrzenia zdjęcia z pożegnania klasy III sp, VI sp i III gimnazjum oraz z zakończenia roku szkolnego.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

    20.06.2013r w ZS Golcowej o godz.10.30 rozpoczęło się spotkanie integracyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych z gminy Domaradz.

Czytaj więcej: Spotkanie integracyjne

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
6 maja 2013 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z ważniejszych świąt patriotycznych w naszym kraju. Od ponad dwustu lat jest ono symbolem zgody narodowej, troski Polaków o Ojczyznę, a także porzucania gorszących sporów na rzecz dobra wspólnego. O tych nieprzemijających wartościach starała się między innymi przypomnieć młodzież w trakcie uroczystości. Gimnazjaliści podjęli się ponadto próby odpowiedzi na pytanie, czym dla współczesnego, młodego Polaka jest historia i Ojczyzna. Występujący przedstawili okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podkreślili fakt, iż była to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Zaprezentowane wiersze i pieśni wprawiły zebranych w podniosły nastrój i skłoniły do refleksji nad własną postawą patriotyczną.
Apel został przygotowany przez uczniów klasy II pod kierunkiem p.Joanny Albrycht i p. Anny Podczaszy Oprawą muzyczną przedstawienia zajęła się p.Anna Podczaszy wraz z chórkiem szkolnym

KATYŃ 1940 R. / SMOLEŃSK 2010 R.

Obchody uroczystości poświęconych ofiarom Katynia z 1940 roku oraz ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół w Golcowej.

13 kwietnia 2013 roku, w 73. rocznicę zbrodni katyńskiej i 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej uczniowie klas VI wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym wspomnianym wydarzeniom. Przejmująca lekcja historii, niezwykłe utwory poetyckie oraz nastrojowe pieśni pozwalały na pełniejsze przeżycie tak ważnych dla nas chwil. W tym szczególnym dla Polaków dniu oddaliśmy hołd pomordowanym w Katyniu składając kwiaty i zapalając symboliczne znicze pod Dębem Pamięci. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć o pomordowanych w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku, Ostaszkowie, a także o 96 ofiarach katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół w Golcowej uczestnicy w realizacji projektu systemowego pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I-III szkół podstawowych Gminy Domaradz” 

Czytaj więcej: Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I - III szkół podstawowych Gminy...

Strona 1 z 3

szachy_powiat09.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates