logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”
Nadchodzący miesiąc listopad kojarzy nam się przede wszystkim z Dniem Wszystkich Świętych. Pamięć o zmarłych jest powinnością nas- żyjących. Korzystając ze sprzyjającej pogody wybraliśmy się wraz z wychowawczynią p. Marią Gotfryd na cmentarz parafialny. Celem naszej wycieczki było między innymi odwiedzenie miejsc pochówku naszych bliskich zmarłych, jednak był jeszcze inny powód naszego wyjścia. Na cmentarzu znajduje się grób, na którym widnieje napis: POLEGŁYM W OBRONIE OJCZYZNY W 10 LETNIĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA WOLNOŚCI.

W związku ze zbliżającym się dniem 11 listopada, postanowiliśmy złożyć hołd tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze, odmówiliśmy modlitwę. Działania te są częścią naszego projektu edukacyjnego z historii, którego temat brzmi: Polska Piłsudskiego. Epoka, czyny, dziedzictwo Marszałka. Rok 2017 jest poświęcony J. Piłsudskiemu. W związku z tym wykonane zostały przez nas gazetki ścienne poświęcone temu niezwykłemu człowiekowi. Te i inne przedsięwzięcia podejmowane są przez uczniów naszej szkoły w związku z przypadającą w 2018r. 100 ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tych obchodów, poznać drogę do wolności naszego kraju, jak również dotrzeć do lokalnych bohaterów i pamiątek po nich. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Zwracamy się więc z ogromną prośbą do wszystkich mieszkańców o pomoc. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat osób, które walczyły u boku Marszałka Józefa Piłsudskiego, miejsc ich pochówku, pamiątek itp. prosimy o poinformowanie nas o tym. Dokładne informacje zawarte są w piśmie ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie, które zamieszczamy poniżej.
Uczniowie klasy III gimnazjum

otrzesiny40.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Nasi partnerzy

  

Free business joomla templates