logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

,,... a mały Chrystus smutny patrzy w drzwi i czeka,
by pośród witających zobaczyć człowieka."

Słowa z wiersza polskiego poety J. Lieberta stały się mottem przewodnim spotkania wigilijnego, które odbyło się w Zespole Szkół w Golcowej 21 grudnia 2017r. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Zaszczycił ją swą obecnością Wójt Gminy Domaradz - Pan Jan Kędra, który został serdecznie powitany.

Na początku w świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich nasi najmłodsi koledzy - MISIE i SŁONECZKA. Dzieci przepięknie zainscenizowały jasełka związane z narodzeniem Bożej Dzieciny. Wszyscy w pięknych strojach i z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role i śpiewali kolędy. Nie obyło się również bez wspaniałych tańców w wykonaniu przedszkolaków i ich nieco starszych kolegów. To niecodzienne spotkanie uświetnił również występ gimnazjalistów, którzy przygotowali montaż słowno - muzyczny ,,Bóg się rodzi". Stworzył on uczniom warunki do poznania i zrozumienia tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz do kształtowania kompetencji w zakresie właściwego przeżywania świąt.

W końcowej części spotkania dyrektor szkoły - Pani Maria Gacek podziękowała wszystkim za zaangażowanie i piękne przedstawienie oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne Panu Wójtowi, całej społeczności szkolnej oraz rodzicom. Następnie nastąpił najważniejszy moment spotkania - łamanie się opłatkiem i składanie wzajemnych życzeń.

Free business joomla templates