Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

21.01.2018 r. przedszkolaki wraz z uczniami klasy I, III, IV, VII dokładali wielu starań, aby na twarzach obecnych w tym dniu dziadków na długo zagościła radość i uśmiech. Okazją ku temu stał się zorganizowany w Zespole Szkół w Golcowej Dzień Seniora, na który przybyło wielu gości.

Na początku spotkania pani Maria Gacek – dyrektor szkoły przywitała gorąco wszystkich zebranych . Po czym oddała głos najmłodszym dzieciom- przedszkolakom z grupy „Misiów” i „Słoneczek”, które okazały wdzięczność swoim dziadkom poprzez inscenizację bajki „Brzydkie kaczątko”.

Podziękowania i życzenia do bohaterów dnia  skierowali również uczniowie klasy I i III, którzy w krótkim montażu słowno- muzycznym. Po ich występie wspólnie wszyscy odśpiewali tradycyjne „100 lat” i nadszedł czas na wręczanie prezentów seniorom. Były nimi własnoręcznie wykonane laurki. Po oficjalnej części imprezy rozpoczęły się występy dzieci, które prezentowały z dużym zaangażowaniem swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne. Najmłodsze dzieci- przedszkolaki z grupy „Misiów” zatańczyły do piosenki „Na sanki”. Ich starsi koledzy i koleżanki – „Słoneczka” wykonały dla babć i dziadziów rock’a and rolla,  poloneza oraz pięknie zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Z tej racji, że Dzień Seniora obchodzony był w okresie bożonarodzeniowym  nie mogło zabraknąć podczas jego obchodów akcentów świątecznych. Zadbały o to dziewczynki z klasy III i I SP , które pięknie zatańczyły do pastorałki „Święty czas”. Następnie klasa III wykonała na flecie dwie kolędy „Lulajże Jezuniu”, i „ Gdy się Chrystus rodzi” , a następnie zaśpiewały grupowo i indywidualnie  kilka kolęd . Do tego śpiewu włączyli się z wielką radością Seniorzy. O atmosferę świąteczną zatroszczyli się również uczniowie z klasy IV, którzy wykonały taniec do piosenki „Dzingol bell”. Zaproszeni gości w tym dniu mieli również okazję obejrzeć skecz, który opowiadał historię spotkania babci z dziadkiem w wykonaniu uczniów klasy I i III. Wszyscy zebrani mogli również przenieść się do Zakopanego dzięki chłopcom z klasy I i III, którzy zatańczyli zbójnickiego.

Po tak bogatym przeglądzie umiejętności dzieci nadszedł czas na wspólna zabawę. Seniorzy wraz ze swoimi pociechami i opiekunami bawili się przy taktach znanych utworów muzycznych. W trakcie tak bogatego występu dzieci rodzice uczniów dbali o to, aby nie zabrakło sił fizycznych gościom. Krzepili ich smakowitymi posiłkami. Dodatkową atrakcją w czasie tego spotkania były elementy dekoracji sali w postaci portretów babć i dziadziów zawieszone na ścianie. Bohaterowie dnia z wielkim zaangażowaniem szukali swoich podobizn wykonanych przez swoje wnuczęta. Stało się to powodem do dodatkowej radości.

Było to niesamowite spotkanie. Na pewno długo ono zostanie w pamięci obecnych w tym dniu w szkole babć i dziadziów. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy składamy najserdeczniejsze podziękowania. Wierzymy, że dobroć i wdzięczność  okazana w tym dniu naszym kochanym seniorom powróci do nich z podwojoną siła.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Free business joomla templates