logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Ziemi.

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Od tej chwili upłynęło wiele lat, a nasza planeta coraz bardziej niszczeje. Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę, nie pozwalamy żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów, być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom. Ziemia niegdyś czysta i zielona, nietknięta ręką ludzką, teraz jest coraz słabsza, coraz brudniejsza, a jej zieleń znika pod wytworami rozwijającej się cywilizacji. Martwi nas to i chcielibyśmy jakoś pomóc Matce Ziemi. Od nas, od młodych ludzi zależy jej przyszłość.

 

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Z tej okazji uczniowie kl.4 przygotowali  przedstawienie ekologiczne pt ,,O królewnie  Przyrodzie i siedmiu krasnoludkach". Zobaczyliśmy zapierającą dech w piersiach opowieść o pięknej królewnie Przyrodzie i złej macosze Śmiecisławie. Dawno, dawno temu w pięknej i czystej krainie Ekolandii żył sobie król Świat. Miał on piękną, lecz złą żonę Śmiecisławę i uroczą córeczkę, królewnę Przyrodę. Królewna Przyroda bardzo kochała swego ojca, ale bała się złej macochy, która znała czary i lubiła wszędzie śmiecić. Macocha chciała być najpiękniejsza postanowiła więc pozbyć się królewny, zatruwając cały las  śmieciami na które

 królewna była uczulona.

Morał z tej bajki jest taki, by sprzątać po sobie drogie dzieciaki. Gdy wszędzie schludnie, czysto i zadbanie, lepiej się czujemy panowie i panie.

Dzień Ziemi to oficjalne zjazdy, obrady konferencje, wiele miast organizuje festyny połączone z wykładami na temat ekologii, ale najlepszym sposobem świętowania jest zrobienie czegoś ekologicznego. Pozbieraj śmieci na trawniku, oddaj elektrośmieci do recyklingu, naucz kogoś segregowania odpadów albo posadź drzewko. Znajdź miejsce do zazielenienia lub rozkwiecenia i zrób to. Wyjdź z domu i poszukaj przyrody wokół siebie. Zrób coś dobrego dla Ziemi w jej dniu. Warto wykonać choć drobny gest by żaden złośliwiec nie powiedział, że „znów na gadaniu się skończyło”.

 Uroczystość przygotowała p. Mariola Szuba a oprawę muzyczną p. Dorota Kosztyła.

Free business joomla templates