logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

W dniu 25.04.2018 r. w Zespole Szkół w Golcowej odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Komunikacji  Elektronicznej, Pani Barbary Gretkowskej i Pana Dariusza Garbaczewskiego z uczniami klas I - VII w ramach kampanii "Mój smartfon mój mały świat - klikam z głową". 

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej , której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii  jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mogą mieć kontakt w Internecie. 

Dzieci w świecie technologii i komunikacji powinny być świadome, że Internet to źródło wiedzy, zabawy i komunikacji, ale też pułapek i zagrożeń. Zanim podarujemy dziecku smartfon czy tablet, zabezpieczmy urządzenie i nauczmy je jak rozsądnie z niego korzystać, pokażmy, czego unikać, aby nie ponosić - również finansowych – kosztów, np. za ściągnięte gry czy smsy premium. Temu właśnie służy kampania prowadzona przez UKE. Pomaga poznać wirtualny świat nie tylko młodym użytkownikom usług telekomunikacyjnych, ale jest również wsparciem dla ich nauczycieli, rodziców i  opiekunów. Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują, że zdecydowana większość uczniów, już nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety, a tym samym regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców. 

Podczas spotkania specjaliści UKE w Rzeszowie wyjaśniali naszym uczniom między innymi zasady naliczania opłat za usługi specjalne oraz omawiali niebezpieczeństwa czyhające w świecie internetu. Ponadto poruszyli temat bezpiecznego tworzenia haseł, pobierania i instalowania gier oraz aplikacji, wirusów, zasad bezpiecznej komunikacji oraz – tzw. hejtowania. . Spotkanie prowadzone było w bardzo ciekawy sposób, a dzieci uczestniczące w nim były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz wykazały się dużą wiedzą i świadomością w omawianych zagadnieniach. W prelekcji brali udział uczniowie klas od I do VII, wszyscy na koniec otrzymali zaświadczenia świadczące o udziale w spotkaniu. 

Dziękujemy Pani Barbarze Gretkowskiej i Panu Dariuszowi Garbaczewskiemu  specjalistom Urzędu Komunikacji  Elektronicznej  w Rzeszowie za inicjatywę i profesjonalizm  podczas przekazywania wiedzy uczniom naszej szkoły.

Zapraszamy ponownie!

 

Free business joomla templates