logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

„Gdybyś ujrzeć chciał 
Nadwiślański świt
Już dziś wyruszaj ze mną tam
Zobaczysz, jak 
Przywita pięknie nas
Warszawski dzień”

 Sen o Warszawie- Czesław Niemen

Dnia 21 maja  spełnił się również nasz sen. O świcie wyjechaliśmy z Golcowej, by po kilku godzinach dotrzeć  do naszej stolicy. W wycieczce wzięła udział czterdziestoosobowa grupa uczniów z kl. VI, VII, II i III gimnazjum wraz z opiekunami: M. Gotfryd, A. Bok, M. Albrychtem i K. Tomkiewiczem. Dwa dni niesamowitych wrażeń związanych ze zwiedzaniem Warszawy, minęły bardzo szybko. Z żalem wyruszaliśmy w drogę powrotną, by ok. godz.  23.00 dotrzeć do domu.

 Wycieczka zorganizowana została przy współpracy z PTTK- Sanok. Przez nich został zaproponowany program, który udało nam się zrealizować dzięki pilotowi wycieczki i pani, która oprowadzała nas po Warszawie, barwnie opowiadając o miejscach, które zwiedzaliśmy.

1 dzień:

 • Wyjazd z Golcowej  o godzinie 500 .
 •  Przyjazd do Warszawy
 • Wizyta w Centrum Nauki Kopernik.
 • Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Zakwaterowanie w Domu Zakonnym w Markach i obiadokolacja.

2 dzień

 • Śniadanie.
 • Spacer po Łazienkach Królewskich. 
 • Zwiedzanie Stadionu Legii Warszawa.
 • Stare Miasto.
 • Plac Zamkowy.
 • Krakowskie Przedmieście.
 • Uniwersytet Warszawski.
 • Pałac Prezydencki. 
 • Rynek, Barbakan, Plac Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza.
 • Obiad.
 • Powrót do Golcowej.

Wyjazd ten miał na celu przede wszystkim  wzbudzić zainteresowania  historyczne wśród młodzieży, kształtować postawy patriotyczne, wzbudzać  szacunek dla bohaterów oraz dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

Dążymy do tego, aby nasza młodzież była przygotowana do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym kraju przez rozwijanie ich wrażliwości patriotycznej i estetycznej.

Dzięki pomocy finansowej, którą otrzymaliśmy na tę wycieczkę od Pana Wójta Gminy Domaradz oraz Rady Rodziców, mogliśmy zrealizować kolejne zadania założone w działaniach związanych z przypadającą w tym roku 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Serdecznie dziękujemy!

Free business joomla templates