logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

W piątek 18- go maja gościliśmy w naszym przedszkolu pana pracującego w IPN w Rzeszowie.

Pan Rędziniak w bardzo prosty, a zarazem ciekawy sposób opowiedział dzieciom o najważniejszych momentach w dziejach naszej ukochanej Ojczyzny- Polski. Swoja pogadankę rozpoczął od przedstawienia legendy o Lechu, Czechu i Rusie, następnie przeszedł przez kolejne ważne okresy historyczne, wiążąc je z najważniejszymi postaciami, aż do dnia dzisiejszego.

Treść prelekcji poparta  była prezentacją, a na podsumowaniu filmikiem-bajką dla dzieci o patriotyzmie oraz o barwach i symbolach narodowych, jakimi są orzeł biały na czerwonym tle, hymn narodowy oraz flaga biało-czerwona. Dzieci aktywnie i  z dużym zaciekawieniem brały udział w spotkaniu. Na koniec prowadzący  zaproponował, aby dzieci narysowały swój własny znak rozpoznawczy-swój herb. Przedszkolaki pełne wrażeń z radością zabrały się do pracy. To niecodzienne spotkanie na długo zostanie im w pamięci.

Free business joomla templates