logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

W słoneczne, niedzielne  popołudnie wielu mieszkańców naszej wsi i okolicznych miejscowości zebrało się na stadionie w Golcowej, by uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym. Impreza została zorganizowana przez społeczność Zespołu Szkół w Golcowej oraz Szkoły Podstawowej nr 2 we współpracy z Wójtem Gminy Domaradz. Trzeba zauważyć, że już po raz trzeci, w taki, a nie inny sposób świętujemy Dzień Mamy i Taty. To właśnie z myślą o nich uczniowie w tym dniu zaprezentowali piękne wiersze, piosenki, tańce i przedstawienia..  Jak podkreśliły uczennice z gimnazjum: Rodzice są wzorem do naśladowania, są  w życiu każdego dziecka osobami wyjątkowymi. Trwają przy nich na dobre i na złe, w bólu i radości, kiedy odnoszą sukcesy i kiedy ponoszą klęski. Piknik stał się okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych uczniów, zarówno z ZS jak i SP nr 2 w Golcowej.

Zgromadzeni na pikniku mogli skorzystać z licznych rozrywek przygotowanych dla dzieci i dorosłych. Jazda na koniach przyciągała tłumy, a dmuchane zjeżdżalnie oblegane były przez dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się samochodziki elektryczne, kolejka elektryczna. eurobungee, karuzela i inne atrakcje. Dodatkowo na specjalnie przygotowanych stoiskach najmłodsi mogli zamienić się w wybraną bajkową postać, zrobić kolorowy makijaż, pomalować zamki, domki , a także uruchomić swoje szare komórki w grze w szachy oraz zmierzyć się z łamigłówkami historycznymi, które przygotował nam pan pracujący w IPN- Rzeszów. Warto zaznaczyć, że dzięki sponsorom można było korzystać ze wszystkich rozrywek za darmo i bez ograniczeń.

Nie zabrakło również akcentów sportowych:. m.in. przeciąganie liny i gry w piłkę.. Dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Straży Pożarnej i OSP – Golcowa i Domaradz, chętni mogli obejrzeć wozy strażackie, które można było wypróbować i poczuć się jak prawdziwi strażacy, unosząc się w górę za pomocą zwyżki. Natomiast przedstawiciele Powiatowej Policji zaprezentowali nam specyfikę swojej pracy oraz czynności wykonywane wzawodzie policjanta.Można było również wykonać podstawowe badania medyczne, a to zapewniali pracownicy Zakładu Opieki Zdrowotnej – Kamed. Amator zy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski. Piknikowe menu uświetniły domowe pierogi, gołąbki, frytki, kręcone ziemniaki, zimne i ciepłe napoje, wata cukrowa. gofry, popcorn i przepyszne ciasto. Te  wszystkie pyszności został przygotowane przez  Rodziców z obu szkół, którym serdecznie dziękujemy!!!!

Czas na pikniku umilał zespół HIT Sanok, który przygrywał do tańca do godz. 24.00. Zachwyt wśród obecnych wzbudził również zjawiskowy wręcz pokaz sztucznych ogni i fajerwerków. Jedną z główniejszych części imprezy było rozlosowanie nagród wśród tych, którzy zechcieli zakupić cegiełkę na rzecz uczniów z golcowskich szkół.

Dzięki słonecznej pogodzie oraz wielu atrakcjom piknik był bardzo udany. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie. Tego typu impreza z całą pewnością wpłynęła na wzmocnienie więzi rodzinnych i integrację rodziców oraz dzieci ze szkołą. Wszystkim, którzy spędzali razem z nami to niedzielne popołudnie i wieczór serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Golcowej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy swoim wielkim sercem i zaangażowaniem pomogli w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do  Wójta Gminy Domaradz Pana Jana Kędry, Rady Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkół oraz wszystkich Sponsorów, dzięki którym uśmiech gościł na twarzach wszystkich obecnych.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Free business joomla templates