logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

30 .04.2014r uczniowie kl.6 pod kierunkiem nauczycielki  przyrody p. Marioli Szuby przygotowali akademię z okazji Dnia Ziemi pt,, Moja planeta Ziemia''. Przedstawili scenkę przeplataną piosenkami, która pokazywała jak uczniowie przygotowują się do Dnia Ziemi w szkole korzystając z mądrości i doświadczeń swoich dziadków.

        Miała ona na celu sprawić, że zastanowimy się nad tym ile mamy do zawdzięczenia Ziemi. Bez tlenu nie moglibyśmy oddychać , bez gleby nie mielibyśmy pożywienia, bez deszczu nie moglibyśmy pić. To na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach- możemy żyć. Nie wydaje się jednak, abyśmy troszczyli się o miejsce, które jest naszym domem. Trzeba więc postawić sobie pytanie, jak długo Ziemia będzie się jeszcze nadawała do zamieszkiwania przez ludzi? Jeśli nie zaczniemy działać szybko i zdecydowanie, przyszłość Ziemi będzie zagrożona.
       Akademia skłoniła nas do refleksji, że działanie przeciwko środowisku naturalnemu to działanie przeciwko samemu sobie. Nie zatrzymamy postępu i nie zrezygnujemy z nowoczesnych technologii musimy jednak nauczyć się korzystać z nich tak, by nie doprowadzić do zagłady otaczającego nas świata. To od nas zależy wygląd Ziemi za 10 czy 100 lat. Nie pozwólmy jej więc zniszczyć i dbajmy o nią każdego dnia.

Napisała: Mariola Szuba

rozpoczecie04.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates