logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Dnia 12 czerwca 2014 roku uczniowie klas "O" - 6 Zespołu Szkół w Golcowej udali się na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego do Sanoka. Ten jeden z największych w Europie skansenów prezentuje zabytki sztuki i kultury materialnej Łemków, Bojków, Dolinian i Pogórzan.

 

W skansenie na Białej Górze podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki zwiedzali pod opieką przewodników obiekty dawnego budownictwa wiejskiego. Trasa zwiedzania dostosowana była do możliwości percepcyjnych dzieci i obejmowała chaty: kurną, półkurna i niekurną, cerkiew, kościół i plebanię oraz dawną wiejską szkołę oraz kuźnię.

Na końcu wszyscy spotkali się na Rynku  galicyjskim - ciekawej rekonstrukcji dawnego miasteczka, gdzie można było zobaczyć sklep kolonialny, aptekę, pocztę, sklep zegarmistrza i zakład fotografa oraz zakupić na kramach pamiątki. Warto nadmienić, że przy Rynku znajduje się remiza strażacka, która do niedawna znajdowała się w pobliżu naszej szkoły w Golcowej i została przeniesiona do Sanoka.

Kolejnym punktem wycieczki dla klas 0-3 była wizyta w Centrum Zabaw "Urwis", zaś dla starszych uczestników, oglądanie Rynku i Zamku w Sanoku oraz pyszne lody.

Wycieczka współfinansowana ze środków Rady Rodziców.

 

i_la_final02.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates