logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Piknik Rodzinny Zespołu Szkół w Golcowej

 Dzień 11 czerwca 2017 r. był wyjątkowy dla całej społeczności lokalnej. Na stadionie sportowym w Golcowej odbył się kolejny Piknik Rodzinny zorganizowany przez społeczność szkolną Zespołu Szkół w Golcowej we współpracy z Wójtem Gminy Domaradz. W tym roku piknik przebiegał pod hasłem:„Serce dla Mamy i Taty.”Na stadionie zebrały się całe rodziny, nie tylko mieszkańcy Golcowej, ale także goście z okolicznych miejscowości. Pogoda dopisała, nie zabrakło więc chętnych  do wspólnego spędzenia wolnego czasu i skorzystania z wielu atrakcji.

 

Piknik rozpoczął się o godzinie 14-tej. Dyrektor Zespołu Szkół w Golcowej Pani Maria Gacek powitała serdecznie zaproszonych gości, rodziców, dzieci, zachęcając wszystkich do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Następnie podziękowała wszystkim sponsorom, dzięki którym można było przygotować liczne atrakcje i przedstawiła krótko program pikniku. Głos zabrał również Wójt Gminy Pan Jan Kędra, który stwierdził, iż taka impreza integruje rodziców, dzieci i nauczycieli toteż powinna odbywać się cyklicznie. Na początku przed zgromadzoną publicznością wystąpiły przedszkolaki z grupy „Misiów” i „Słoneczek”. Zaprezentowały one inscenizację baśni pt. Księżniczka na ziarnku grochu. Dzieci wystąpiły w przepięknych strojach pod czujnym okiem pań nauczycielek. Zatańczyły również kilka tańców: Czekoladę, Zumbę dla mamy, Krakowiaczka, Belgijkę. Występ milusińskich był wyjątkowy, bardzo się wszystkim podobał i nagrodzony został gromkimi brawami. Rodzice nie kryli łez wzruszenia i zadowolenia z występu swoich pociech. Następnie na scenie  zaprezentowali się uczniowie klasy II i III przedstawiając program słowno-muzyczny zadedykowany wszystkim rodzicom. Również oni uświetnili swoim występem imprezę tańcząc Country, Polkę, Familijny blues, Sambę. Podczas występów swoje umiejętności wokalne prezentowały uczennice gimnazjum. Nie zabrakło również dawki humoru. Uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili skecze.

Obecni na pikniku mogli skorzystać z licznych rozrywek przygotowanych dla dzieci i dorosłych. Dużym powodzeniem cieszyły się atrakcje wodne takie jak;  łódki, kule i roler wodny. Co odważniejszy pokonując lęk wysokości mógł  zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową. Umiejętności prowadzenia samochodu każdy mógł doskonalić na crazy cartach. Jazda na koniach przyciągała tłumy, a dmuchane zjeżdżalnie pełne były uśmiechniętych dzieci. Dodatkowo na specjalnie przygotowanych stoiskach najmłodsi mogli zamienić się w wybraną bajkową postać, zrobić kolorowy makijaż, pomalować zamki, domki  oraz uruchomić swoje szare komórki w grze w szachy. Chętnych nie brakowało. Niezwykłą atrakcją było spotkanie z górnikiem w stroju galowym, który zainteresowanym opowiadał o swojej pracy pod ziemią. Każdy słuchacz otrzymał upominek w postaci oszlifowanej bryły czarnego węgla. Odbył się także atrakcyjny pokaz sprzętu policyjnego przygotowany przez policjantów z Komendy Powiatowej w Brzozowie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu strażackiego w wykonaniu strażaków z OSP  w Golcowej. Warto zaznaczyć, że dzięki sponsorom można było korzystać z wszystkich rozrywek za darmo i bez ograniczeń. Młodym sportowcom zafundowano zawody sportowe, a dorosłym uczestnikom  konkurencję przeciągania liny. Najsilniejsi pokazali swoją moc. Uczestnicy zawodów i konkurencji otrzymali cenne nagrody. Zwycięzcy głównych nagród wyjechali z pikniku rowerami. Przez cały czas trwania spotkania wszyscy chętnie korzystali z bufetu przygotowanego przez Radę Rodziców. Wspaniałe Mamy ugotowały smaczne, domowe potrawy, m.inn; gołąbki, pierogi, krokiety, proziaki, chleb, frytki, hamburgery, a Tatusiowie zajęli się grillowaniem kiełbasek. Swojskie jadło przyciągało wszystkich smakoszy. Amatorzy słodkości mogli kupić lody, gofry, watę cukrową, popcorn, zimne i ciepłe napoje. Czas pikniku umilał zespół Avito, który przygrywał do tańca. Zwieńczeniem całej imprezy był zjawiskowy wręcz baśniowy pokaz sztucznych ogni. W atmosferze zachwytu wszyscy rozeszli się do domów.

Dzięki słonecznej pogodzie oraz wielu atrakcjom piknik był bardzo udany. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie. Tego typu impreza z całą pewnością wpłynęła na wzmocnienie więzi rodzinnych i integrację rodziców oraz dzieci ze szkołą.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Golcowej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy swoim wielkim sercem i zaangażowaniem pomogli w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Szkół w Golcowej ,Wójtowi Gminy Domaradz Panu Janowi Kędrze i wszystkim Sponsorom dzięki którym uśmiech gościł na twarzach dzieci.

ang1.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates