logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

W czwartek, 20 września 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Golcowej mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, którą poprowadził pan M. Rędziniak z Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa. Z ogromnym zainteresowaniem  wysłuchali wykładu na temat tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 r. kiedy to wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Prelekcja wzbogacona była o prezentację multimedialną, fragmenty filmów oraz teksty źródłowe. Pan M. Rędziniak zwrócił się z apelem do uczniów, aby zawsze pamiętali o tych , którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

Na zakończenie spotkania, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się pod Dęby Pamięci, aby zapalić znicze i minutą ciszy oddać hołd wszystkim walczącym i poległym.

Free business joomla templates