logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Ostatni weekend dla młodzieży z klasy VIII i III gimnazjum był czasem, który spędzili wsłuchując się w Słowo Boże przed ważnym dla nich wydarzeniem, a mianowicie przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Po przyjeździe późnym popołudniem  do Zboisk- Ośrodka Rekolekcyjnego  Caritas Archidiecezji Przemyskiej i zakwaterowaniu się, wszyscy udali się na posiłek. Następnym punktem była modlitwa w kościele i procesja światła. Ksiądz Tomasz Stec- rekolekcjonista, wprowadził nas w atmosferę skupienia i zadumy. Wyposażeni w świeczki i pochodnie udaliśmy się drogą przebiegającą wzdłuż wałów nieistniejącego już  zamku, rozważając stacje Męki Pana Jezusa. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy grobie żołnierza, który zginął tam z rąk Rosjan. Barwne opowieści księdza na moment pozwoliły nam się przenieść w przeszłość i zadumać nad losem naszej Ojczyzny. Był to dzień, w którym Kościół w szczególny sposób modli się za dusze cierpiące w czyśćcu, a więc nie zapominaliśmy w naszych modlitwach o zmarłych.

Drugi dzień przebiegał bardzo intensywnie: modlitwa, śniadanie, nauka, konferencja, obiad, msza, praca w grupach. I tutaj należą się słowa uznania i podziwu dla naszych uczniów, a mianowicie, korzystając  z przepięknej pogody chwycili za grabki i wzięli się za zgrabywanie liści, oczywiście świetnie się przy tym bawiąc :-). Nad oprawą muzyczną, organizacją pracy w  grupach oraz przygotowaniem pogodnego wieczoru czuwali animatorzy, którym serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że udział w rekolekcjach pozwolił młodzieży na uświadomienie sobie jak ważne znaczenie ma Sakrament Bierzmowania  w życiu człowieka.   

Dziękujemy bardzo Wójtowi Gminy Domaradz za sfinansowanie kosztów przejazdu!

                                                                                                              Anna Podczaszy

 

ang2.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Nasi partnerzy

  

Free business joomla templates