logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

We wtorek 22.06.2022r. dzieci z grupy „Krasnali” i „Misiów” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie,

 

gdzie obejrzały wyjątkową kolekcję pamiątek popularnych animacji dla dzieci ze zbiorów Pana Wojciecha Jamy. Były to lalki filmowe z seriali takich jak: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Plastusiowy Pamiętnik”, „Smerfy” oraz „Trzy Misie”. Zapoznały się również z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci: Jacek i Agatka, Piaskowy Dziadek czy Profesor Baltazar Gąbka. Wśród bogatej kolekcji znajdowały się także projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. Ogromną uwagę małych widzów zwróciły plakietki, figurki, plakaty, zabawki, książki, znaczki pocztowe, gry planszowe, słodycze, dawne telewizory, gramofony oraz inne przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci.Uwieńczeniem wizyty w Muzeum Dobranocek była projekcja znanych wieczorynek, których bohaterami byli:Kot Filemon, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Porwanie Baltazara Gąbki. Późniejszym punktem atrakcji była Kraina Zabaw „Fantazja”. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały z wszelkich dostępnych atrakcji ( zjazdy na zjeżdżalni, zabawy w kąciku kuchennym, zabawy armatką na kulki, zabawy różnego rodzaju pojazdami). Lecz to nie koniec wrażeń, wychodząc z sali zabaw dzieci udały się na pyszne lody „dla ochłody”.

 

otrzesiny40.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates