logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

7 października obchodzony był XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do tej akcji. Aby  przygotować się do ŚDTM zorganizowany został w szkole „Tydzień Tabliczki Mnożenia” – w tym czasie uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw i gier oraz przygotowywali się do egzaminu z tabliczki. Korytarze ozdobiono plakatami, których tematem przewodnim była znajomość tabliczki mnożenia.  „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Rozwieszane były kartki z „Hasłami dnia” (na każdy dzień inne hasło i odzew). Uczniowie zadawali  pytania z hasłami, a inni musieli podać właściwy odzew. Rozwiązywali różne karty pracy. Na lekcjach matematyki były dzieci zachęcane do powtarzania i utrwalania kłopotliwych przykładów wraz domownikami.

 

7.10.2022r. został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy VIII.  Komisja Egzaminacyjna zaopatrzona była w losy i w każdej klasie począwszy od trzeciej sprawdzana była znajomość tabliczki mnożenia . Nad prawidłowym  przebiegiem sprawdzianu czuwała pani  J. Albrycht a w klasie trzeciej pani L. Turoń. Uczeń wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Gdy poprawnie rozwiązał w wyznaczonym czasie to zdobył tytuł EKSPERTA TABLICZKI  MNOŻENIA, otrzymał certyfikat i ocenę bardzo dobrą z matematyki.  Wszyscy egzaminowani otrzymali malutki słodki upominek. Do egzaminu przystąpiło 67 uczniów. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 36 uczniów. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Ekspertom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator ŚDTM

Joanna Albrycht

otrzesiny01.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates