logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

 

Ślubujemy !!!

Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1

 w Golcowej

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 w Golcowej  jest, że,  najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 

 

 

20 października 2022 r. w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów w  uroczystej scenerii 9 uczniów klasy pierwszej  zostało przyjętych  w poczet uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 w Golcowej.

Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment  uczniowie klasy pierwszej przywitani przez starsze koleżanki z samorządu uczniowskiego, przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawczynię P. Marię Gacek.  Wykazali się  znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej, wiedzą o ruchu drogowym, o środowisku i bogatą wiedzą o Ojczyźnie zawartą w  wierszach  i piosenkach. Pięknymi tańcami ubogacili występ i stworzyli podniosły charakter tego wydarzenia.  Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy,  ślubując ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.”  Odcisk palca, na kredkach z imieniem  ucznia upamiętnił to wydarzenie.  Po złożeniu uroczystego  ślubowania w niezwykle podniosłej atmosferze dyrektor szkoły P. Robert Adam  wielkim ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia  wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia... ” i wręczył pamiątkowe dyplomy , medale , książki oraz słodkości życząc uczniom samych sukcesów w szkole. Uczniowie otrzymali także prezenty od rodziców,  kolegów i koleżanek z klasy II i III . Nie obyło się także bez pamiątkowych  zdjęć.

Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami  udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wesoło spędzili czas,  bawiąc się i tańcząc przy dźwiękach muzyki.

 Pierwszakom – pełnoprawnym już uczniom szkoły tj. Emilii, Julii , Magdalenie , Wojciechowi, Martynie,  Magdalenie, Gabrieli, Dawidowi i Jakubowi  życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila, a Rodzicom dziękujemy i gratulujemy wspaniałych pociech.

Maria Gacek


                                                                                                                                           

Foto relacja

 

otrzesiny03.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates