logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

 

Porządkujemy groby i zapalamy znicze.  Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W tym czasie Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów do udziału w akcji Szkoła pamięta. Jej celem  jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.  Uczniowie Zespołu Szkół w Golcowej już po raz czwarty przyłączyli się do akcji oddając hołd, pamięć i cześć zmarłym przez zapalenie zniczy pod Dębami Pamięci, wyjścia na cmentarz i porządkowanie grobów, modlitwę przy mogiłach zmarłych nauczycieli oraz przy mogile poświęconej tym, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Czas spędzony na cmentarzu czy pod Dębami Pamięci był czasem refleksji i zadumy. Stał się on również prawdziwą lekcją historii, dzięki której uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że warto jest walczyć o swoje poglądy, stawać w obronie słabszych i pokrzywdzonych oraz walczyć o honor ojczyzny. Dzięki takim postawom stajemy się,  nie tylko lepszymi ludźmi, ale również patriotami i bohaterami naszej małej społeczności.

 Kolejnym działaniem w ramach tej akcji w naszej szkole było przygotowanie gazetki ściennej " Niepodległa"  w której mocno zaznaczono takie pojęcia jak: tęsknota, refleksja, miłość, wiara i nadzieja. Wszystkie te wartości powinny nam  towarzyszyć wraz z modlitwą przy mogiłach naszych najbliższych w tych wyjątkowych dniach.

A.P