logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

W ramach świątecznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klasy pierwszej w dniu 14 i 16 grudnia samodzielnie wykonały i udekorowały świąteczne pierniki.

Do pieczenia ciasteczek klasa pierwsza zaprosiła panią pedagog Alicję Krzanowską, bo pierniczki musiały być tak smakowite jak rok temu w przedszkolu. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta oraz przygotowały potrzebne akcesoria kuchenne. Najlepszą zabawą  okazało się wyrobienie i rozwałkowanie ciasta oraz wykrawanie różnych piernikowych kształtów. Tak przygotowane piernikowe gwiazdeczki, serduszka, choinki, renifery trafiły do pieczenia w szkolnej kuchni. W szkole zaczął się unosić wspaniały zapach pieczonych pierniczków. Po ostygnięciu ciasteczek dzieci przystąpiły do ich dekorowania przygotowanym wcześniej kolorowym lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Dzieci  ze smakiem schrupały część ciasteczek. Pierniczki do degustacji trafiły także do rodziców i pracowników szkoły, a pozostałe ozdobiły klasową choinkę. Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.