logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Bóg się rodzi…

Blask choinkowych świec, świąteczne dekoracje, zapach pieczonych pierniczków, a więc klimat nadchodzących świąt towarzyszył nam już od dłuższego czasu, gdyż Boże Narodzenie wiąże się z wieloma pięknymi tradycjami i zwyczajami.

 

Zwieńczeniem tych przygotowań w naszej szkole było przedstawienie jasełkowe. 21 grudnia, w prawdziwie świąteczną atmosferę, wprowadzili nas uczniowie klas IV- VIII oraz przedszkolaczki . Młodzi aktorzy wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.Po występie głos zabrał dyrektor szkoły pan Robert Adam, który złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na stołówkę i do klas, aby wspólnie pokolędować przy barszczyku z uszkami i innych przygotowanych przez rodziców smakołykach.

 


 

Free business joomla templates