logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem tego wielkiego Polaka,

filantropa, patrioty, a przede wszystkim twórcy przemysłu naftowego i lampy naftowej. Mając na uwadze fakt, że jubileusz ten jest dla województwa podkarpackiego wyjątkowym wydarzeniem, odbył się cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, które ubogaciły kalendarz wojewódzkich imprez poświęconych tej wyjątkowej postaci. Celem lekcji było przekazanie, zapoznanie oraz utrwalenie wiadomości z historii przemysłu naftowego, przedstawienie postaci polskiego geniusza, twórcy przemysłu naftowego – Ignacego Łukasiewicza. Zapoznanie z ciekłą kopaliną, czyli ropą naftową (jej pochodzenie i skład chemiczny), pokazanie nafty jako paliwa zastosowanego do oświetlania oraz omówienie konstrukcji lampy naftowej. Uczniowie klasy 8 rozpoczynając naukę chemii  organicznej wzięli udział w lekcji muzealnej on-line: „Ignacy Łukasiewicz. Ropa – Nafta – Lampa” przeprowadzonej przez pracowników muzeum w Bóbrce - Panią Marzenę Sysak i Pana Michała Góreckiego. Po niej nasi uczniowie w swoich domach i najbliższej rodziny szukali lamp naftowych. Niektóre eksponaty przynieśli do szkoły a innym wykonali zdjęcia. Dodatkowo gazetka ścienna  w szkole przybliża wszystkim postać tego wielkiego Polaka.

otrzesiny09.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates