logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Szopki bożonarodzeniowe są jedną z form wyrażania tradycji tych świąt.

Idea wykonywania ich  to piękny zwyczaj, który wiąże się z osobą św. Franciszka z Asyżu. Zbudował on pierwszą szopkę w wiosce Greccio w roku 1223 i do dnia dzisiejszego jest ona niezbędnym elementem Bożego Narodzenia. Tradycja budowania szopek kultywowana jest wśród  uczniów naszej szkoły. Podczas zajęć plastycznych  tworzyli szopki  wykorzystując różnego rodzaju materiały. Najlepsze prace reprezentowały szkołę na Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Jury postanowiło przyznać następujące miejsca.

 kategoria I - uczniowie klas I-III:

I miejsce: Antonina Kielnar klasa III

wyróżnienie: Emilia Bober kl. I

  kategoria II - uczniowie klas IV – VI

 I miejsce: Oliwia Pełdiak kl. V

III miejsce: Szymon Łobaza kl. VI

 Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.