logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

W dniu 16 marca 2023 roku odbyła się w naszej szkole kolejna XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Integruje  on dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy rozwiązują takie same zadania. Konkurs stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Kangur w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku w konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 2-8. Rozwiązywali oni zadania w odpowiednich kategoriach wiekowych: Żaczka reprezentowało 3 uczniów klasy drugiej kategoria „Maluch”, reprezentowana była przez 5 uczniów klasy trzeciej i 2 uczniów klasy czwartej,  kategorię „Beniamin” reprezentowało 8 uczniów klasy piątej  i 3 uczniów szóstej kategoria „Kadet” reprezentowana była przez 1  ucznia klasy ósmej. Na pamiątkę każdy uczestnik konkursu otrzymał od organizatorów  układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.

Gratulujemy naszym uczniom  licznego udziału w tak trudnym spotkaniu z matematyką i trzymając kciuki czekamy na wyniki konkursu, które mają być ogłoszone w  maju.

 

Free business joomla templates