logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Zimę żegnamy, bo wiosnę witamy!”

 

 

 

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie.

Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, dzieci  wykonały prace plastyczne, poznały piosenki o wiosennej tematyce.

 Przedszkolaki dowiedziały się o starym zwyczaju topienia lub palenia Marzanny, jako symbolu pożegnania zimy. Po wykonaniu kukły dzieci  radośnie pomaszerowały w wiosennym pochodzie, na czele, którego widniała Marzanna. Jesteśmy przekonani, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.