logo2.gif

Co słychać w naszej szkole?

 

Witaj na naszej stronie mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Zapraszamy ponownie.

 

W dniu 27 października 2022 r. w naszej szkole  odbyło się  otwarcie pracowni „Laboratorium Przyszłości”.

W uroczystości  udział wzięli: Wójt Gminy Domaradz -   Pan Jan Kędra, Sekretarz Gminy  - Pan  Stanisław Gierula , Przewodniczący Rady Gminy  - Pan Stefan Wolanin, Pan dyrektor Robert Adam oraz  nauczyciele i uczniowie.

 Dyrektor przywitał  zaproszonych  gości , po czym  dokonano symbolicznego  otwarcia -   przecięcia wstęgi. Następnie zaproszeni goście mieli możliwość   obejrzenia sali i zapoznania się z jej wyposażeniem.  W czasie spotkania uczniowie zaprezentowali zakupiony sprzęt


Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Założeniem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie i zakupiła sprzęt za kwotę 60 tysięcy złotych. W ramach tego programu zostały zakupione m.in.: drukarka 3D , długopisy 3D, aparat Canon , kamera  cyfrowa, roboty edukacyjne, zestaw studyjny SOFTBOX, mikrofon na kamerowy czy stacje lutownicze.

 W pracowni tej uczniowie będą nie tylko zdobywać wiedzę, ale głównie uczyć się jak wykorzystać naukę w praktyce. Mają szanse na rozwój swoich umiejętności i zainteresowań poprzez dostęp do ciekawych, nowoczesnych  pomocy dydaktycznych.

A.P

 

 

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m.in. do szkół podstawowych.

 

Czytaj więcej: Laboratorium przyszłości w naszej szkole
pokazy8.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Linki do stron

 

  

 

Free business joomla templates